O projekte

V každej hrude hliny je potenciál stať sa sochou. Každé plátno má šancu stať sa drahým obrazom. Každé slovo môže byť súčasťou nezabudnuteľného príbehu…

Okej, znie to ako vzletný bullshit, ale buďme optimisti. 😀

Verím, že naším najväčším dielom sme my sami. Tvoríme sa prácou, zážitkami a myšlienkami, ktoré sa nedajú nalepiť na chladničku. 


Ahoj kniha vznikla pre všetkých, ktorí…

  • bádajú v inšpiratívnych vodách,
  • hľadajú formy, ktorými sa možno prejaviť,
  • a pracujú na tom, aby bol ich prejav zaujímavý a pochopený,
  • aby obohatil, informoval, vzdelal alebo jednoducho potešil.

Vitaj vo svete optimistov a ľudí s názorom


„Pesimisti majú väčšinou pravdu, ale sú to optimisti, ktorí menia svet.“
Thomas Friedman


Ako sa môžeš zapojiť?

Tvor a ukáž sa

Píšeš, maľuješ, tvoríš hudbu? Prezentuj sa na týchto stránkach. Pokojne aj anonymne alebo pod pseudonymom. Spoznaj názory ostatných a posuň sa ďalej.

Sleduj a podeľ sa o názor

Rád sa necháš inšpirovať ostatnými? Sleduj príspevky na Facebooku a podeľ sa o svoj názor. Samoúčelné hejtovanie sa u nás nenosí. Všetko ostatné áno.


O čom sa tu píše

S čím sa chceš podeliť? Blog, báseň, recenzia, obrázok, ukážka z pripravovanej knihy, animácia…? Neváhaj, napíš mi, táto kategória je pre každú kreatívnu dušu.

Recenzie a postrehy ku knihám, ktoré neunikli môjmu pohľadu. Čítam skoro všetko a v každej knihe hľadám niečo, čo obohacuje vedomostne alebo zábavou.

Myšlienky, názory, informácie a zážitky prevtelené do blogov. Väčšinou veselé rozprávanie o reálnych aj fiktívnych veciach, ktoré vedia krčiť mozgovú kôru.

Experimenty s témami, skúšanice žánrov a naratívnych prístupov. Pokusy, omyly a občas snáď aj vydarenejšie kúsky. Je na tvojom posúdení, čo sa páči a čo nie.

Komentované interview s ľuďmi, ktorí tvoria, inšpirujú a nemajú problém hovoriť o svojich úspechoch aj sklamniach vo všakovakých oblastiach.


Ahoj, ja som Lukáš

Do vienka mi bolo v júni ´86 naložené meno Lukáš Csicsola, a preto mi dnes nechodí asi polovica e-mailov.

Mlátil som už do klávesnice v PR agentúre, v ekonomickom denníku, v korporátnom B2B marketingu, ako aj pri tucte rôznych projektov… 
A pochopil som tri dôležité veci.

Prvou je, že hoby a práca sa vzájomne nevylučujú. Druhou je, že nech už som napísal koľkokoľvek blogov a článkov rôznych žánrov, beletria je pre mňa stále záhadou, ktorú mienim odhaliť. A treťou dôležitou vecou je, že všetko je ľahšie, ak na to človek nie je sám.