Anča, ťahaj preč!

24. júla 2017 Knihoviny
Anča, ťahaj preč!

Viac ako blikajúci kurzor na prázdnej wordovej stránke ma desí výber mien postáv. Neviem si predstaviť to utrpenie, keď rodičia vyberajú meno pre potomka – ach, tá zodpovednosť…


Meno nie je sranda. Naming je špeci marketingová disciplína a, panečku, niektorí ľudia sú platení za to, že celé dni hútajú a skúmajú, aké meno sa čomu hodí a čo dobre predáva. Niekde je hold deľba práce a špecializácia na vysokej úrovni… 🙂

Zo zatiaľ šiestich postáv, ktoré sa tmolia na stránkach mojej skromnej knihy, majú svoje meno ako-tak isté len dve. O Karmen ste už dačo čítali, všetci ostatní majú zatiaľ prezývky, ktoré im možno prischnú navždy. Uvidíme.

Snažím sa vyhnúť menám ako Jano, Fero, Mara… Doba Margity Figuli je predsa dávno za nami. Takže preč s Ančami a Ďurami, nehnevajte sa na mňa. 🙂 Ak nosíš takéto meno, mám pre teba na ospravedlnenie aspoň dobrú správu – americkí vedci zistili, že ľudia s ordinárnymi menami sa ľahšie zamestnajú a aj na škole sa im ľahšie dýcha.

 

Otázka do sveta: Keď sa stretnú Izabela-Arnoštína a Hugo-Györgyi na recepcii hotela Fretkopuch***, kto z nich dostane lepšiu izbu?