Posledný džentlmen – Michaela Zamari

06. novembra 2018 Knihoviny
Posledný džentlmen – Michaela Zamari

Miška vstúpila do hry s vysokou kartou úprimnosti – v mene ženy i autorky i milenky pekelnej. 😉
Prečítal som si novinku od Michaeli Zamari s názvom Posledný džentlmen a veru to, čím táto kniha vyniká, je úprimnosť.

Posteľ

Bacha na to, milý čitateľ, lebo s touto publikáciou vstúpiš do reálneho príbehu priamo z autorkinho prostredia. Poviem ti, dosť odvážny počin, keďže sa pohybujeme v kontúrach ľúbostnej, romantickej a ženskej literatúry. Ako už Miška dokázala aj v predchádzajúcich knihách, tému erotiky neobchádza – skôr naopak. Dievča nemá problém opísať, čo a ako hlavná hrdinka s oným posledným džentlmenom stvárala, ako ju vedel týpek rozpáliť do žerava a čím ju dokázal totálne schladiť.

Hlava

Hrdinke príbehu však autorka poodkrýva viac než len perinu. Dôkladne totiž sonduje citovú rovinu jej romantickej avantúry. Obohacuje tak hlavnú linku príbehu o veci, ktoré cítila v srdci a ktoré riešila v hlave. Hoci je čitateľských hlavičiek veľa a každá je, chvalabohu, iným spôsobom „praštená“, verím, že väčšina nebude mať problém stotožniť sa s postojmi autorky. Áaale malíček by mi teraz pri písaní odpadol, keby som sa nepriznal, že ja osobne som v niektorých pasážach viac rozumel onému džentlmenovi, než hlavnej hrdinke. Bude to tým, že som hold iného plemena a mimo cielené publikum. 😀 Milé čitateľky mi snáď odpustia. 😉

Kniha

Úžasné bolo, že sa Miška s verejnosťou podelila o svoje skúsenosti so slovenskými vydavateľstvami. Milý čitateľ, ak si aj tvorivec, vedz, že ja som sa pri tom, prepytujem, takmer potentoval. 😀 Veru slušný pingpongový kolotoč si musela autorka odohrať, kým sa dostala na pulty kníhkupectiev. Bŕŕŕ.

 

Najviac ma zaujala posledná spomínaná, publikačná linka deja, milý čitateľ, ty predsa vieš, že aj ja sa plánujem vo všetkej skromnosti raz o dajakú takú parádu pokúsiť. 😊 Keďže ide o príbeh z reality, nehľadaj v ňom vraždy zo žiarlivosti, Rómea a Julču, krkolomné emočné zvraty a umelé dramatizácie. Očakávaj pohodové, úprimné čítanie a príbeh podaný autorkiným prirodzeným a plynulým štýlom, ktorému nechýbajú vtip, nadhľad ani intelekt. Ak sa chceš pozrieť spisovateľke do hlavy, srdca a postele – zoznám sa s Posledným džentlmenom.