Píšme, môžeme

03. mája 2018 Inšpirácie
Píšme, môžeme

Milý priateľ perom živený alebo bavený, barometer slobody hlási vysoký tlak. Dnes slávime Medzinárodný deň slobody tlače, ohňostroje nebúchajú, šampus netečie prúdom, ale veď netreba robiť orácie, hlavné je, že tú (aj keď nedokonalú) slobodienku máme, nuže si ju držme plombami, pahýľmi.

Chvíľu na vážnu štatistickú tému. Tento rok bolo vo svete zavraždených 14 novinárov (podľa organizácie Reportéri bez hraníc) a aktuálne sedí v chládku 176 žurnalistov a ďalších 126 občianskych aktivistov a blogerov. Lebo čo? Lebo sloboda nie je zadarmo. A že nejde len o čísla sme tragicky zistili nedávno aj my tu na Slovensku. V našej krajine, ktorá patrí podľa tohtoročného rebríčka slobody tlače k najväčším európskym prepadákom. Držku si spolu s nami nabilo aj Česko, Maďarsko a Srbsko. Hmm, šampusom ozaj netreba podaromnici štrngať.

A kvasí sa to v RTVS a kvasí sa to inde… Neprislúcha mi hodnotiť, čo za burčiak z toho potečie, veď ho čoskoro budeme piť všetci. Zatiaľ mi napadá len jeden spôsob, ako dať zadosťučinenie dnešnému dňu, a tým je tvorba a publikovanie. Tak píšme, veď môžeme. 🙂