Minipríbeh: Na úsvite za súmraku

01. marca 2018 Ahoj tvorba
Minipríbeh: Na úsvite za súmraku

Keby dnes slnko nevyšlo, vôbec by som nebol naštvaný. Už dávno ma nič nerozhodilo, je mi všetko jedno… Nie, gandžu nehúlim, ak by vás to zaujímalo. Nepotrebujem podporné látky, aby som mal celý svet u riti. Tráva je pre amatérov.

Sedím za oknom, pozerám na východ a hovno vidím. To je tak, keď paneláky stavajú jeden vedľa druhého ako dominové kocky. Architekti si možno mysleli, že budeme mať k sebe bližšie, keď si budeme vidieť do domácností. Dementi. Čo ma zaujíma, kedy pán rozvedený z tretieho žehlí?

Apropo, už dlho u seba nemal nejakú ženskú. Aký to má život? Len do práce a domov, kuká Farmu a instantné televízne lobotómie.

Fakt vám vravím, že tento mesiac už nezaplatím tie zlodejské koncesionárske poplatky. Len nech mi skúsia zavolať alebo poslať pokutu. Veľmi rýchlo im vysvetlím, že som na tomto svete už sedemdesiatu zimu, ale takýto suterén som v telke veru nevidel.

Kedysi mala televízia aspoň nejakú kultúru, ale dnes? To už môže moderovať naozaj každý. A to čo je, že Sajfa, to je meno? To je akože humor? No čuduj sa svete, že sú tí mladí takí sprostí.

Aha, pán inžinier už vstáva do práce. Korporátna krysa, poviem vám, monotónny život, len za peniazmi sa hrabe. Však aj auto si také kúpil, aby všetci videli, že na to má. Hlavne, že si nevrzol už dobrého pol roka, ak to dobre rátam.

To ja v jeho rokoch, he, to by ste kukali. Chodili sme do Hviezdy alebo do Mamuta, lebo vtedy sa ešte dalo chodiť! Teraz vystrčíte čumák von a už na vás nejaký kretén vytrubuje. Áut je viac ako ľudí, zápchy všade, parkovať sa nedá… Ešte šťastie, že nemám auto, lebo toto by ma rozčúlilo. Ale mňa už dávno nič nerozhodilo. Ja mám všetko u riti.

Čo už vôbec nepochopím, je tá mladá zgerba na piatom. Dobre vedia, že babka už ani chodiť nevládze, ale aj tak jej tam doteperia tých harantov, tie vnúčence. Všetku starosť hodia na starú ženu, čo keď ju aj vystrie z toho. Asi si myslia, že babičku to baví, nadrapovať sa hore-dole, vyvárať a všetko po nich upratovať… O ňu by sa mali starať! Stavím sa, že keď ju v krížoch sekne, hneď poputuje do domova.

Planéta je preľudnená, ale to nikoho neserie, robia si tu deti jak na páse a potom na ne nemajú čas. Sociálku na nich! Ja som si deti neurobil, nech ma nikto neotravuje… Ja môžem mať celý svet na háku.

Ech, tak predsa to slnko vyšlo… Nemuselo. Šesť hodín, najvyšší čas pobrať sa do Lidla. Som si istý, že tam zas nebudú stíhať dokladať tovar, najmä ten akciový. Raz nepochopím, ako môžu otvoriť a nemať všetko poriadne nachystané. Nech si ma neželajú, keď nedoplnili ten kotiččíz! To spravím rošambó. Ale pokoj, bude to len naoko, pre srandu. Veď ja mám všetko u riti.